Blog

Wiatr w oczy, pół metra śniegu i -15 °C. A my wciąż w Polsce! Czemu? Kiedy w końcu wyjedziemy? Aktualizacja i najnowsze wieści, co u nas słychać.

Ostatni czas poświęcony był głównie gromadzeniu wiedzy. A zwłaszcza praktycznych informacji o transporcie. Przed nami trzy wyzwania: transport ludzi (to najłatwiejsze), transport zwierząt (na pewno labradora, a może też kota) i przedmiotów (tych które chcemy zabrać jako pamiątki i tych, które uważamy za praktycznie potrzebne w Paragwaju). Ludzie Jest sporo opcji. Myślimy głównie o lotach, bo podróż statkiem całą ekipą byłaby zbytnim wyzwaniem. Szukamy opcji, aby lot nie trwał dużo dłużej niż dobę (co wynika głównie z oczekiwania na przesiadki, które jednocześnie nie mogą być za krótkie, ze względu na transport psa, jeśli leciałby w luku bagażowym a nie jako cargo) a jednocześnie, aby był umiarkowany cenowo. Na razie na pierwsze miejsce wyszedł Air France. Przy 6 osobach (w tym niemowlę) większość ofert pod koniec roku 2022 oscyluje w pobliżu 20 tys zł. Ostatnio wpadliśmy na pomysł, aby polecieć do Argentyny Finnairem i stamtąd zrobić sobie wycieczkę do Incarnacion. Lot…

Czytaj dalej

To kiedy jedziecie? Jeszcze nie wyjechaliście? Dacie radę? Coś długo Wam idzie! Na jakim etapie jesteście? Głosy z zewnątrz…Te z wewnątrz też czasem dołują… Przychodzi chwila zwątpienia, czy nasze plany, które rozwijają się dość wolno, w końcu wypalą. Może „żabimi skokami” damy radę, bo w tym tempie, to nie wiadomo? Potem zdarzają się rozmowy i słyszymy, „spoko, moi znajomi, też tak mieli. A później nagle szybko poszło”. Brrr, zbliża się sezon grzewczy. Zdecydowanie nie chcemy być już tu zimą. Po chwilach zwątpienia, przychodzi moment, kiedy przypominamy sobie, skąd był ten pomysł i dlaczego wyjazd jest dla nas tak ważny, kluczowy. Dostajemy powera! Bezpieczeństwo, wolność, zdrowie, przyroda, szanse biznesowe. Te hasła nam przyświecają, a pod nimi ukrywa się wiele definicji, wiele znaczeń. Czemu widzimy je tam, a czemu nie w Polsce? Długo by pisać. A trochę wspominaliśmy już o tym na YT. Tymczasem przenieśliśmy dzieci do Szkoły w Chmurze. Już wcześniej…

Czytaj dalej

Czy emigracja całą rodziną do Paragwaju to dobry pomysł? Przygotowując się do wyjazdu postanowiliśmy poznać jak najwięcej opinii Polaków, którzy są lub byli w Paragwaju. Co im się podoba, podobało, co nie? Co ich zachwyca, co jest czy było straszne?

Czytaj dalej

Emigracja to trudny temat. Dla nas, jak i dla naszych rodzin i przyjaciół. Ci drudzy często zarzucają nam ucieczkę za doczesnymi problemami, inni pogoń za niespełnionym. A czym ona właściwie dla nas jest? Sięgam głęboko w serce, bo nastrój mam refleksyjno-filozoficzny. Zapraszam na film.

Kilka miesięcy minęło i w końcu można udać się do urzędu po odbiór karty stałego pobytu „Residencia permanentne”. Czy to koniec formalności?

Czytaj dalej

Lekarz, Policja, Interpol, Urząd Emigracyjny to na start. Kilka dni chodzenia po urzędach. Co jeszcze? Dowiecie się we wpisie.

Czytaj dalej

Emigracja do Paragwaju uznawana jest za dość łatwą, z małą ilością formalności. Czy na pewno?

Czytaj dalej

W poszukiwaniu wolności. Kierunek Paragwaj. 3 miesiące do celu! Żeby podejmować śmiałe kroki, trzeba wyjść ze strefy komfortu. Ta, w skali makro skończyła się już z pandemią. Natomiast ta w skali mikro, dotknela nas niedawno. I z wielką wdzięcznością za zarządzanie losu, działamy. Pierwszy krok i najważniejszy – chcemy pozbyć się wszystkich rzeczy, których nie zabierzemy ze sobą. A jest ich wiele, bo wszyscy, łącznie z dziećmi jesteśmy zbieraczami. Lubimy drewno, książki, etno dodatki i inne wyszukane skarby. Dlatego m.in. stworzyliśmy tę stronę, aby poinformować Was o WIELKIEJ WYPRZEDAŻY. Szczegółów szukajcie w Sklepie. Albo kontaktujcie się z nami bezpośrednio. No i UDOSTEPNIAJCIE jeśli uznacie, że kogoś z Waszych znajomych zainteresuje jakiś temat.

9/9